Audi elektriskais SUV - ātra uzlāde un 400 km

Šā gada augustā Audi nāk klajā ar savu pirmo elektriskās piedziņas SUV, kas ar vienu uzlādi spēs veikt 400 km. Krosovera akumulatori ir piemēroti ātrai uzlādei un nākamajiem 300 km automobilis var būt gatavs jau pēc 30 minūtēm.

Audi e-tron prototipa ražošanas versija apliecina jauna Audi laikmeta sākumu, no klasiska autoražotāja kļūstot par paraugu mobilitātei un piedāvājot klientiem piemērotus risinājumus automašīnu uzlādei gan mājās, gan esot ceļā. Audi e-tron prototips ir pirmais automobilis tirgū, kuru uzlādes stacijās iespējams uzlādēt līdz 150 kW. Nepilnu 30 minūšu laikā elektriskais apvidus automobilis ir gatavs nākamajam garā pārbrauciena posmam, ko nodrošina lielais litija jonu akumulators, testa braukšanas laikā ļaujot veikt pat vairāk nekā 400 kilometru distanci.

Audi e-tron ir nogādāts Faradeja būrī simboliska eksperimenta veikšanai. Tas atrodas Siemens augstsprieguma testa laukumā, Berlīnes slēgiekārtu ražotnē. Galvenajā zālē atrodas mājas izmēra impulsa sprieguma ģenerators un Audi e-tron prototips ir novietots tā vidū. Gaismas stari ar elektrībai raksturīgu pulsējošu krakšķēšanu zib pār automobiļa jumtu – eksperti pret to ir pavērsuši dzirksteļojošu spriegumu. Šis eksperiments simbolizē to, par ko cilvēki ir sapņojuši jau tūkstošiem gadu: notvert zibens bultas un izmantot to enerģiju. Diemžēl, arī mūsdienās zibens bultas nav iespējams izmantot, lai uzlādētu elektrisko automobili, taču inženieri ir nonākuši soli tuvāk, lai realizētu zibens ātru uzlādi. Audi e-tron prototips ir pirmais automobilis, kuru iespējams uzlādēt līdz 150 kW.

Lieljaudas uzlādes stacijās Audi e-tron prototipam nepieciešamas tikai 30 minūtes, lai tas būtu gatavs nākamajam tālajam pārbrauciena posmam. Galvenā nozīme ir izsmalcinātajai litija jonu akumulatora siltumvadības sistēmai. Tā iestrādāta automobiļa grīdā un uzkrāj 95 kW lielu enerģiju, kas nodrošina darbību 400 kilometru garumā.

Papildus ātrai uzlādei stacijā, Audi e-tron iespējams uzlādēt arī ceļā - ar maiņstrāvas lādētājiem. Kopumā autovadītāji var izmantot vairāk nekā 65 000 uzlādes staciju visā Eiropā. Turpmākajos gados to skaits ievērojami palielināsies. Līdz ar ieiešanu tirgū Audi nodrošinās e-tron klientiem vieglu pieeju gandrīz 80 procentiem uzlādes staciju ar patentētiem uzlādes pakalpojumiem. Lai sāktu uzlādi, vadītājiem būs nepieciešama viena karte, kuru varēs iegūt reģistrējoties myAudi portālā. Procedūra kļūs vēl ērtāka, izmantojot Plug & Charge funkciju, kas tiks ieviesta 2019. gadā. Karte vairs nebūs nepieciešama – automobilis pats sevi autorizēs un atslēgs uzlādes staciju.

Garākus pārbraucienus iespējams plānot myAudi lietotnē vai automobilī. Abos gadījumos vadītājam tiek attēlots maršruts ar nepieciešamajām uzlādes vietām. Navigācijas sistēma ņem vērā ne tikai akumulatora uzlādi, bet arī satiksmes stāvokli, un tā spēs aprēķināt nepieciešamo uzlādes laiku, ņemot vērā iecerēto ierašanos galamērķī. Tajā iekļautas līdzstrāvas uzlādes stacijas un vairums maiņstrāvas lādētāju visā Eiropā. myAudi lietotni ir viegli lietot no jebkuras vietas. Ar to iespējams plānot, kontrolēt un novērot automobiļa uzlādi, uzsilšanu un dzesēšanu. Vadītāji var iestatīt izbraukšanas laiku, lai Audi e-tron ir, piemēram, uzlādēts, uzsilis vai atdzisis tieši vēlamajā laikā.

Audi piedāvā arī dažādus risinājumus uzlādei mājās. Standarta mobilā uzlādes sistēma var tikt izmantota divos veidos: ar uzlādes jaudu līdz 2,3 kW un līdz 11 kW. Kopā ar mājas enerģijas pārvaldības sistēmu pieslēgšanas uzlādes sistēma piedāvā arī viedās uzlādes funkcijas.


iauto.lv